Owoce miękkie

PREV-AM® – ekologiczny sposób na przędziorki w malinach

Przędziorki należą do groźnych szkodników malin. Cechują się szybkim tempem rozwoju, a ich zdolność do uodparniania się na wiele  środków chemicznych oraz często brak możliwości ochrony tuż przed zbiorami owoców  (ryzyko pozostałości substancji czynnych w plonach) przysparza producentom malin wiele problemów.

>Więcej o tych szkodnikach<

Z tego względu cennym narzędziem do zwalczania przędziorków, zarówno w ekologicznych,
jak i konwencjonalnych uprawach  może okazać się PREV-AM®.

PREV-AM

PREV-AM® to kompleksowy środek owadobójczy, grzybobójczy i roztoczobójczy oparty na mieszance naturalnego, tłoczonego na zimno olejku pomarańczowego (60 g/l), który działa na wiele gatunków szkodników, a także chorób.

› Zobacz produkt

Olejki eteryczne są to mieszaniny substancji lotnych o różnym charakterze chemicznym, odznaczające się silnym, zwykle przyjemnym zapachem. Zawarty w preparacie olejek pomarańczowy zawiera terpeny, przede wszystkim limonen, który jest bezbarwną lub jasnożółtą cieczą występującą w skórkach owoców cytrusowych.

Limonen znalazł zastosowania w kosmetyce, medycynie, w przemyśle perfumeryjnym i spożywczym, a także w rolnictwie,
 jako ekologiczny insektycyd i fungicyd.

Terpeny zawarte w olejku pomarańczowym  rozpuszczają chitynę, tworzącą zewnętrzne szkielety owadów oraz ściany komórkowe większości grzybów. W związku z tym PREV-AM®  może dodatkowo ograniczać szarą pleśń, która jest jedną z najgroźniejszych chorób malin.

PREV-AM® w uprawie malin jest zarejestrowany
do zwalczania m.in. przędziorków i  szpecieli
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha

Ważną zaletą tego środka jest fakt, że można go stosować w czasie zbiorów i nie wymaga okresu  karencji. Należy pamiętać, że podczas słonecznej, upalnej pogody, zawarty w preparacie olejek łatwo odparowuje i dlatego zabiegi należy wykonywać wieczorem.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.