Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe Warzywa

Biimore  – wydajny biostymulator w niskich dawkach

Dlaczego Biimore jest tak wydajny?

Biimore to ultrawydajny biostymulator, powstały w wyniku fermentacji melasy z trzciny cukrowej przez bakterie Corynebacterium glutamicum.

Jest to produkt biologiczny otrzymany w wyniku unikalnego procesu fermentacji roślinnej. Bakterie użyte w procesie produkcji Biimore produkują szereg związków, w skład których wchodzą metabolity pierwotne i wtórne.  

Metabolity pierwotne to podstawowe składniki komórek przez co są konieczne do prawidłowego wzrostu, rozwoju czy reprodukcji. Pełnią one funkcje energetyczne, budulcowe, zapasowe.
Każda roślina syntetyzuje substancje pierwotne i są one niezbędne do życia rośliny.
Są one produkowane w dużych ilościach i łatwe do ekstrakcji.
Do metabolitów pierwotnych zaliczamy: aminokwasy tworzące peptydy i białka, cukry proste i złożone (węglowodany), tłuszcze, kwasy nukleinowe.

Metabolity wtórne – grupa związków organicznych, które nie są bezpośrednio niezbędne do wzrostu i rozwoju czyli nie pełnią podstawowych funkcji w życiu rośliny. Co ważne aby powstały, musi zajść najpierw metabolizm pierwotny. Są one produkowane w małych ilościach i trudne do ekstrakcji. Metabolity wtórne często chronią rośliny przed patogenami i szkodnikami.
Do metabolitów wtórnych zaliczamy m.in.: witaminy, fenole, flawonoidy, garbniki.

Dlaczego Biimore jest tak skutecznym stymulatorem plonu?

Biostymulator Biimore to unikalna kombinacja metabolitów pierwotnych i wtórnych, powstałych na skutek działań wyselekcjowanego szczepu Corynebacterium glutamicum na złożonej pożywce na bazie melasy z trzciny cukrowej typu A i specjalnego procesu produkcji. Proces produkcji jest ściśle kontrolowany, tak aby uzyskać unikalną kompozycję wielu związków. Mikrobiologiczna fermentacja jest zatrzymywana w odpowiednim czasie, kiedy zawartość metabolitów wtórnych osiąga najwyższy poziom.

Biimore – ultrawydajny stymulator plonu wysokiej jakości

Zobacz produkt

Należy podkreślić, że Biimore zawiera ponad 200 naturalnych związków. Kwas chinowy, kwas piroglutaminowy, trehaloza – to jedne ze związków, które mają pozytywny wpływ na rozwój roślin i ich plonowanie już przy niskich dawkach. To jednak nie wszystko, Biimore zawiera także L-α aminokwasy, witaminy i cukry.

Wiele doświadczeń przeprowadzonych w Polsce i w Europie udowodniło, że Biimore znacząco wpływa na większy pierwszy zbiór, powoduje wzrost plonu sprzedażowego i zwiększa okres trwałości owoców.

Biimore działa w ekstremalnie niskich dawkach co wyróżnia ten produkt na tle innych biostymulatorów.

Jak stosować Biimore?

Rekomendowane dawki w zależności od uprawy:

Warzywa kwitnące
25-50 ml/ha 3-10 aplikacji co każde 10-14 dni od początku kwitnienia

Warzywa liściaste
25-50 ml/ha1-3 aplikacje co 7-10 dni, pierwszy zabieg 2 tygodnie po przesadzeniu?

Zboża, rośliny strączkowe i rzepak
25-50 ml/ha 2-4 aplikacje co 14 dni od krzewienia do kwitnienia

Rośliny ozdobne
25-50 ml/ha 1-3 aplikacje co 10-14 dni w fazie wegetatywnej

Winogrona
100-200 ml/ha 1-3 aplikacje co 14-21 dni od zawiązywania owoców do połowy pęcznienia

Ziemniaki, rośliny bulwiaste
100-200 ml/ha 1-2 aplikacje co 14-21 dni od początku formowania bulw

Sady
100-200 ml/ha 1-3 aplikacje co 14-21 dni od zawiązywania owoców do połowy pęcznienia