Aktualności

Kategoria:
biostymulacja, stymulator plonu
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe Warzywa

Biimore  - wydajny biostymulator w niskich dawkach

Biimore to biostymulator efektywny już przy niewielkich dawkach. Znacząco wpływa na wzrost pierwszego zbioru i na większy ogólny plon sprzedażowy. Poprawia trwałość owoców i warzyw. W ziemniakach po jego zastosowaniu zaobserwowano więcej zawiązanych i bardziej wyrównanych bulw.
Jak działa i dlaczego warto zastosować Biimore – przeczytajcie w artykule.

ochrona biologiczna
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe

Ochrona biologiczna w sadzie - owady pożyteczne.

Zasady Integrowanej Ochrony mają na celu zachowanie bioróżnorodności w największym możliwym stopniu. Poza stosowaniem metod niechemicznych, sprzyja temu dbanie o populacje naturalnych wrogów szkodników. Warto jak najwięcej wiedzieć o naszych naturalnych sprzymierzeńcach w walce o zdrowe plony.

zwalczanie przędziorków
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe

Dobroczynek gruszowiec – biologiczna walka z przędziorkami, praktyczne informacje, cz. 1

Wykorzystanie pożytecznych drapieżców do walki ze szkodnikami cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród producentów owoców oraz właścicieli przydomowych sadów i ogrodów. Jednym z takich pożytecznych organizmów jest dobroczynek gruszowiec. W artykule przedstawiamy praktyczne informacje jak działa dobroczynek i jak go stosować, żeby pozbyć się przędziorków i innych szkodników.

integrowana ochrona roślin
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe Warzywa

Jak zwiększyć skuteczność zabiegu w ochronie roślin - WETCIT NEO®

Każdy zabieg ochrony roślin powinien być przeprowadzony tak, żeby jego skuteczność była jak najwyższa. Zastosowanie adiuwanta umożliwia eliminację większości czynników obniżających efektywność zabiegów. WETCIT NEO – nowoczesny adiuwant doskonale sprawdzi się jako wsparcie skutecznej ochrony.

monitoring szkodników
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe

Monitoring szkodników w sadach - Twój pierwszy krok do skutecznej ochrony!

Skuteczność każdego zabiegu ochrony zależy od ustalenia właściwego terminu zabiegu. Można to osiągnąć dzięki właściwemu wykorzystaniu monitoringu występowania szkodników. Prawidłowo prowadzony monitoring prowadzi do redukcji kosztów każdego rodzaju ochrony (konwencjonalnej, integrowanej, ekologicznej) poprzez zmniejszenie liczby zabiegów. Jakie efekty przynosi odpowiednie stosowanie pułapek feromonowych piszemy w artykule.

Strona: