Aktualności

Kategoria:
biostymulacja, stymulator plonu
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe Warzywa

Biimore  - wydajny biostymulator w niskich dawkach

Biimore to biostymulator efektywny już przy niewielkich dawkach. Znacząco wpływa na wzrost pierwszego zbioru i na większy ogólny plon sprzedażowy. Poprawia trwałość owoców i warzyw. W ziemniakach po jego zastosowaniu zaobserwowano więcej zawiązanych i bardziej wyrównanych bulw.
Jak działa i dlaczego warto zastosować Biimore – przeczytajcie w artykule.

ochrona biologiczna
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe

Ochrona biologiczna w sadzie - owady pożyteczne.

Zasady Integrowanej Ochrony mają na celu zachowanie bioróżnorodności w największym możliwym stopniu. Poza stosowaniem metod niechemicznych, sprzyja temu dbanie o populacje naturalnych wrogów szkodników. Warto jak najwięcej wiedzieć o naszych naturalnych sprzymierzeńcach w walce o zdrowe plony.

zwalczanie zwójek Lepinox
Jabłonie

Biologiczne zwalczanie zwójek w sadzie

Zwójki liściowe nie są najłatwiejszą do zwalczenia grupą szkodników, ponieważ najczęściej
w sadach występuje jednocześnie kilka gatunków tych szkodliwych motyli. Już wczesną wiosną zaczynają zerowanie i mogą wyrządzić duże szkody w sadzie. Ale jest na nie sposób – skuteczny, nie zagrażający ludziom i środowisku, to Lepinox® PLUS, biologiczny insektycyd. Jak go stosować, żeby pozbyć się szkodników przeczytajcie w artykule.

środki do integrowanej produkcji
Certyfikacja Jabłonie Owoce miękkie Warzywa

Środki do użycia w ramach ekoschematu "Integrowana produkcja roślin"

Uzyskanie dopłat w ramach ekoschematu Integrowana Produkcja wiąże się ze stosowaniem tylko tych środków, które znajdują się na wykazach środków dopuszczonych do stosowania w ramach ekoschematów. W ofercie Biocont znajduje się wiele takich środków. Przeczytaj w artykule, w jakich uprawach mogą być stosowane.

Jabłonie

NeemAzal®-T/S – zwalczanie mszyc w sadzie

Efektywne zwalczanie mszyc w sadach jabłoniowych jest możliwe! NeemAzal®-T/S to naturalny insektycyd nie dający szkodliwych pozostałości, a dzięki któremu można skutecznie pozbyć się szkodników.

Strona: