Aktualności

Kategoria:
Warzywa

Zwalczanie gąsienic - jak wprowadzić metody biologiczne?

Biologiczne zwalczanie gąsienic w uprawie kapustnych jest możliwe i bardzo skuteczne, jeżeli zastosuje się odpowiednie środki we właściwym czasie. Lepinox® PLUS to doskonały środek do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka i innych szkodliwych gąsienic

biologiczne zwalczanie mączlików
Warzywa

Mączlik warzywny – jak się go pozbyć? Biologiczne zwalczanie mączlika.

Mączliki od wielu lat są groźnymi szkodnikami wielu upraw. Zwalczanie mączlika jest bardzo trudne ze względu na to, że szkodnik żeruje na dolnej stronie liści, a jego ciało pokrywa gruba warstwa wosku. Jest skuteczna metoda walki ze szkodnikiem – to biologiczny insektycyd Naturalis®. Jak go stosować, żeby pozbyć się mączlików – zapraszamy do lektury artykułu.

biostymulacja, stymulator plonu
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe Warzywa

Biimore  - wydajny biostymulator w niskich dawkach

Biimore to biostymulator efektywny już przy niewielkich dawkach. Znacząco wpływa na wzrost pierwszego zbioru i na większy ogólny plon sprzedażowy. Poprawia trwałość owoców i warzyw. W ziemniakach po jego zastosowaniu zaobserwowano więcej zawiązanych i bardziej wyrównanych bulw.
Jak działa i dlaczego warto zastosować Biimore – przeczytajcie w artykule.

ochrona biologiczna
Jabłonie Owoce miękkie Owoce pestkowe

Ochrona biologiczna w sadzie - owady pożyteczne.

Zasady Integrowanej Ochrony mają na celu zachowanie bioróżnorodności w największym możliwym stopniu. Poza stosowaniem metod niechemicznych, sprzyja temu dbanie o populacje naturalnych wrogów szkodników. Warto jak najwięcej wiedzieć o naszych naturalnych sprzymierzeńcach w walce o zdrowe plony.

Warzywa

Naturalis® - biologiczne zwalczanie szkodników w polu i pod osłonami.

Jakie BIOROZWIĄZANIE zastosować, kiedy w uprawie występują uciążliwe szkodniki (np. mączliki, wciornastki, przędziorki lub drutowce)? Jak prowadzić ochronę, żeby uzyskać zdrowy plon bez szkodliwych i niebezpiecznych pozostałości? Najlepsze będzie biologiczne zwalczanie szkodników. Trzeba zastosować naturalne rozwiązanie – środek owadobójczy Naturalis. Kiedy i jak go stosować – o tym przeczytajcie w artykule.

RhizoVital wsparcie dla rozsady
Warzywa

RhizoVital®C5 i Rizocore® wsparcie dla rozsady, bo rozwój korzeni ma znaczenie.

Dobry plon, wysokiej jakości to cel każdego ogrodnika. Prawidłowo przygotowane sadzonki dobrze znoszą stres przesadzania i szybko ukorzeniają się w glebie. Właściwie i wcześnie zastosowane preparaty wspierające rozwój rozsady po wysadzeniu na miejsce stałe to warunek sukcesu.
Jak właściwie wspierać rozsadę stosując mikrobiologiczne produkty RhizoVital®C5 i Rizocore® – o tym przeczytajcie w artykule.

Strona: