Aktualności

Kategoria:
ekologiczna uprawa warzyw
Warzywa

Rozwój korzeni ma znaczenie – RhizoVital®C5 i Rizocore® w produkcji rozsady sałaty, papryk...

Zdrowa i silna rozsada, to cel każdego ogrodnika. Prawidłowo przygotowane sadzonki dobrze znoszą stres przesadzania i szybko ukorzeniają się w glebie. Właściwie i wcześnie zastosowane preparaty wspierające rozwój rozsady to warunek sukcesu.
Jak uzyskać dobrej jakości sadzonki stosując mikrobiologiczne produkty RhizoVital®C5 i Rizocore® – o tym przeczytajcie w artykule.

biologiczne zwalczanie szkodników
Warzywa

Ochrona warzyw kapustnych przed mączlikiem warzywnym – biologiczne środki tuż przed zbiora...

Mączlik warzywny to uciążliwy i groźny szkodnik. Jego zwalczanie nie jest łatwe, szczególnie przed zbiorami, kiedy trzeba ograniczyć stosowanie chemicznych środków ochrony. To najlepszy czas na zastosowanie rozwiązań biologicznych. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym można znaleźć informacje o kilku bardzo skutecznych biologicznych sposobach zwalczania szkodników.

Warzywa

Ogórek gruntowy- biologiczna ochrona w trakcie zbiorów

Choroby i szkodniki nie odpuszczają, zagrażają plantacji także w czasie zbiorów. Konieczność przestrzegania okresów karencji i prewencji wyklucza stosowanie chemicznych środków ochrony roślin. Jednakże również w tym czasie można poradzić sobie z zagrożeniem chorobami i szkodnikami – trzeba wprowadzić metody biologiczne. Jak to zrobić na plantacji ogórka w czasie zbiorów? Przeczytajcie w artykule.

Strona: